preloader
1numara

Ben Kimim?

1971 yılında Almanya’nın Bad-Wildungen kasabasında dünyaya geldim. İlk, orta ve meslek eğitimimi tamamladıktan sonra 1992 yılında evlenerek Türkiye’ye yerleştim.

Türkiye’ye geldiğim ilk yıllarda birkaç özel şirkette müşteri temsilciliği ve yönetici asistanlığı yaptım. Daha sonra sevgili oğlum Toprak dünyaya geldi. Birlikte kaliteli vakit geçirmek ve büyümesine tanıklık etmek adına iş yaşamıma bir süre ara verdim.

Toprak’ın kreşe başlaması ile birlikte bana kalan zamanı daha verimli bir şekilde değerlendirme niyetiyle Almanya’da eğitimini almış olduğum güzellik uzmanlığını uygulamaya karar verdim. Üretken olmak adına keyif alarak başladığım bu işi yaklaşık üç sene kadar devam ettirdim.

Bu esnada çalışma koşulları ve avantajları bakımından bana daha uygun fırsatlar sunan bir Alman devlet dairesinden iş teklifi aldım. Değerli ve keyifli dostluklar kurduğum ve çok şey öğrendiğim bu kurumda on sekiz yıl çalıştım. Bu süreçte yakın arkadaşım Birgit vasıtası ile kişisel gelişim ve alternatif tıp seminer ve eğitimlerine de katılmaya başladım.

Bu çalışmalar kendimi tanımam ve bulmam anlamında büyük bir dönüşüm ve farkındalık yarattı. Böylelikle hayat içerisinde gerçekten akmanın ne demek olduğunu deneyimleme fırsatı buldum. En büyük deneyimim de işyerinde maruz kaldığım bir olay sonucu oradaki yolculuğumun sonuna geldiğimi hissetmek, olana direnmeyip kendimi akışına bırakmak oldu. Ve 2020 yılının başında emekliliğimi isteyerek kurumsal iş hayatımı sonlandırdım.

Aslında bu bir son değil, “benden içeri olan Ben”i daha da yakından keşfetmenin başlangıcıydı. Bir işe sahip olmanın beni güvende ve özgür hissettirdiğine o kadar inanmıştım ki bırakma düşüncesi korku veriyor ve üzerimde inanılmaz bir baskı yaratıyordu. Öncelikle bu baskı ve stresi azaltmak adına kendimi arındırmaya karar verdim.

Bu bağlamda, 2018 yılında Almanya’da Ruediger Dahlke’den almış olduğum ‘Hayatin Temel Kuralları’ çalışmasını Peter Schrank’in detoks eğitimi ile birleştirip zihinsel ve bedensel arınma çalışmalarıma hız verdim.

Bu arınma dönüşümümün önemli bir parçası olan bırakma, akışa teslim olma halini daha da mümkün kıldı. İhtiyacım olan her şey tek tek hayatıma girmeye başlamıştı. Hayatıma giren ve dönüşümümde büyük etkisi olan ThetaHealing ile de tanışmam bu esnada oldu. ThetaHealing (Alternatif Tıp Şifası) sayesinde korkularımı tetikleyen bilinçaltı inançlarını bulup, yüzleşip, onlardan kendimi arındırıp özgürleşerek anda şifalanmayı deneyimleme şansım oldu. Artık bu bitişin bana getireceği özgürlüğün ayak seslerini daha da net duyabiliyordum. Bugün ise, almış olduğum tüm eğitimleri, sahip olduğum bu yeni bakış açısıyla ve bilgi birikimimle harmanlayıp hem kendi hem de bütünün hayrına olması niyetiyle güzel ruhlarla paylaşıp onlarında dönüşümüne şahit olma fırsatını yaşıyorum.

Yaşadığım ve yaşayacağım tüm deneyimlerime şükürler olsun!

Gülten KURTÖZ
Slider Image
Theta Healing
Slider Image
Sağlıklı Yaşam
Slider Image
Bereket Artırma
Slider Image
Benim Detoksum
Slider Image
Basic DNA
Slider Image
İleri DNA
Slider Image
Özel Hisler
Slider Image
Terapiye Hazırım
error: