preloader

ThetaHealing®

meditation

ThetaHealing®: Bilinçaltına Yolculuk Serüveni

ThetaHealing® kısaca bir bilinçaltı terapi tekniğidir. Yaradan aracılığıyla fiziksel, psikolojik ve ruhsal şifayı; odaklanmış dua ile sağlayan meditasyonel bir süreçtir. 1994’teki Orian Tekniği fikri, bugünkü ThetaHealing hâline gelene kadar epey yol kat edildi. Bu yolculuk, çalışmayı destekleyen muhteşem ThetaHealing uygulayıcıları ve eğitmenleriyle paylaşılmıştır. ThetaHealing, bahar mevsiminde açan güzel bir ağaç gibi dünya üzerindeki insanların ilgisiyle sulanarak büyümeye devam ediyor.

Vianna Stibal kimdir?
Vianna Stibal, ruhsal felsefe ve meditasyon tekniği ile ThetaHealing tekniğini bulan, dünya çapında bu tekniği öğreten ThetaHealing® “THInK”in kurucusu ve gelişmesindeki öncüsüdür. Vianna Stibal, ThetaHealing’i “fiziksel, duygusal ve ruhsal dinginlik felsefesi” olarak tanımlanmaktadır. Vianna Stibal; yakalanmış olduğu kanser hastalığını tedavi ederek, iyileştiğine şahit olduktan sonra, kendini bu meditasyon yöntemine adayarak, bugün “Theta Healing ” (Theta şifası) olarak bilinen şifa tekniğini herkesin uygulayabileceği metotlarla insanların evrilmesine, aydınlanmasına ve en önemlisi kendi gerçekleriyle yüzleştirip kendi hayatlarını yeniden yaratabilme potansiyelleri ile buluşturması acısından dünyada saygın ve önemli bir yer edinmiştir. Tüm dünyada seminerler vererek ırk, din, dil gözetmeksizin tüm insanların tedavisine ve aydınlanmasına yardımcı olmayı amaç edinmiştir.

ThetaHealing nasıl çalışır?
Theta frekansında (Theta beyin dalgası) yapılan bu meditasyon tekniği ile bilinçaltı temizliği, atalardan aktarılan travma, şok, kayıp, acı vb. gibi duygusal olarak kişiye hizmet etmeyen duyguları bilinçaltı kayıtlarından arındırıp yerine pozitif olumlama yüklenir. Seans boyunca kişinin bu travma kayıtları etkilerinin pozitife dönüştürülmesi ile birlikte kişinin algısal ve sezgisel olarak düşünce şekli değişir.

Bu teknik ile DNA aktivasyonu yanında, çakra enerji blokajlarının temizlenmesi, enerji alanının temizlenme işlemi, koruyucu meleklerle ve yüksek benlik (higher self) ile iletişim kurmak da mümkündür.

Bu teknik için tek bir gereklilik vardır: Var Olan Her Şeyin Yaratıcısı’na temel inanç. ThetaHealing sizin Varoluşun Yedinci Seviyesine ve “Her Şeyi Yaratmaya Muktedir Olan Yaratıcı Enerji”ye yönlenmenizi sağlar. Buna karşın dini bir oluşum değildir. Dolayısıyla bu yöntemde kullanılan işlemler de hiçbir yaş, cinsiyet, ırk, renk, mezhep veya dine özel değildir. Tanrı’ya veya Yaratıcı Güç’e saf inancı olan herkes, ThetaHealing ağacının dallarına ulaşabilir ve kullanabilir.

Teta frekansı nedir?
Beynimizin yaydığı frekanslar vardır. Bunlar Alfa (8–12 Hz), Beta (13–30 Hz), Theta (4–8 Hz) ve Deltadır (0.1–4 Hz). (Beyin dalgalarını 1924’de keşfeden Alman psikiyatr Hans Berger ile başlayan laboratuar testleri sonucunda beynin alfa, beta, teta ve delta dalgaları diye adlandırılan elektriksel etkinliklerde bulunduğu saptanmıştır.)

Beta frekansı bilinçli yaptığımız gün içinde yaydığımız frekansımızdır. Alfa frekansı uykuya dalmak üzere yaydığımız frekanstır. Kendimizde yaptığımız kuantum çalışmaları ve olumlama telkinlerini bu frekansta bilinçaltımıza kaydederiz.Yaptığımız her olumlama ve inanç değişikliği için 21 günlük periyotları 3 ay devam ederek bilinçaltımıza kaydedip sonuçları görmeye başlarız. Kişi kendi üzerinde alfa frekansında çalıştığında 3-6 ay arasında yeni inancını bilinçaltında aktif hale getirir. Teta frekansında ise hemen olur.

Teta frekansına derin meditasyon ve uyku hali diyebiliriz. Bu frekans bilinçaltımızın yaydığı frekanstır. Çocuklar 6 yaşına kadar teta frekansından yayın yaparlar. Bilinçaltımızda kayıtlı tüm negatif inançları bu frekansta anında değiştirebiliriz. En yaratıcı oldukları dönemdir ve herşeyi kaydederler. O yüzden çocukların ilk 6 yılı çok önemlidir ve bu nedenle ailelerin bu döneme çok dikkat etmeleri gerekmektedir.

ThetaHealing terapisti kişinin bilinçaltını teta frekansına ayarlar ve terapi esnasında bilinçaltındaki negatif kayıtları pozitife çevirir. Bunu kinesyoloji-kas testiyle de görebiliriz.

Kinesyoloji-Kas testi nedir? Nasıl yapılır?
Kinesyoloji-Kas testi her yerde uygulanabilir. Kişi kuzey yönüne dönerek ayakta durur. Kendini serbest ve rahat bırakır. Gözlerini kapatır ve bir inancını kendi duyacağı şekilde sesli bir şekilde söyler. İnanç dediğimiz şey dini inançlar ile karıştırılmasın. İnançlar bizim inandığımız kayıtlarımızdır. Örneğin bu inanç “Hayat çok zor”, “Kendime güvenmiyorum”, “Aşık olursam acı çekerim”, “Para güçtür” gibi olabilir. Tüm bunlar birer inançtır. Bu inanç cümlelerini söyledikten sonra bedenimiz öne veya arkaya hareket eder.

His yüklemesi nedir?
Kişi doğuştan tam ve bütün olarak hayata gelir ve sonra yaşadıklarına göre bu tam ve bütün olan programını bozmaya başlar. Ruhsal boyutta bildiği herşeyi unutur. Biz de unuttuğu bu hisleri kişiye tekrar hatırlatırız ve bilinçaltına yükleriz.

story5
ThetaHealing®’in bu giriş seviyesi eğitiminde DNA yaklaşımına giriş yapıyoruz. Meditasyon uygulamasını ve ThetaHealing® tekniğini danışanlarımıza nasıl uygulayacağımızı öğreniyoruz. Ayrıca; bilinçaltı ve inanç çalışmaları, his yüklemesi, melekler okuması ve gelecek okuma çalışmaları gerçekleştiriyoruz.
Devamı
story6
Bilinçteki zaman kavramını, üçüncü gözü nasıl kullanacağımızı ve enerjileri nasıl görebileceğimizi öğreniyoruz. Ayrıca; yedinci seviye yol haritası, şifalanma ve topraklanma, his Yaratımı, yüklemeler, ek hisler ve programlar, olmadan yaşamak ve ‘hissetmek’ gibi pek çok çalışma gerçekleştiriyoruz.
Devamı
story8
Hayatınızda oluşan kök inançları, engelleri tek tek bularak temizlemek yerine öğreneceğiniz sekiz tip yöntemle en derindeki bulup değiştirip domino taşı gibi diğerlerinin de değişmesini ve hayatınızın hızlı dengeye gelmesini sağlar.
Devamı
story3
Yoksunluk ve mahrumiyet duygularıyla bolluk ve bereketinizi engelleyen inanç ve blokajları tespit edip onları değiştirebilirseniz maddi güçlüklerinizden çok kısa sürede kurtulabilirsiniz. Bu seminerde nasıl başaracağınızı öğreneceksiniz.
Devamı
error: